Uw pensioen wordt in de nieuwe regeling ieder jaar aangepast
In de nieuwe pensioenregeling ontvangen gepensioneerden een variabel pensioen. Dat betekent dat wij elk jaar berekenen hoeveel pensioen u krijgt. We gaan uit van het pensioen dat u al ontvangt. Zit het mee, dan gaat uw pensioen omhoog. Zit het erg tegen en zit er niet genoeg geld in de reserve om uw pensioen aan te vullen? Dan gaat uw pensioen omlaag. We gaan daarbij uit van de financiële situatie van 1 januari van dat jaar.
Minimaal 1 maand van tevoren weet u de hoogte van uw pensioen
U krijgt minimaal 1 maand van tevoren te horen wat de hoogt van uw pensioen is, zodat u hiermee rekening kunt houden. Dat geldt ook voor eventueel (tijdelijk) partnerpensioen. U ontvangt uw pensioen rond de 23e van de maand. Wij passen uw pensioen in april steeds automatisch aan, u hoeft hiervoor niets te doen.
Waarom verandert uw pensioen?
De nieuwe pensioenregels zorgen ervoor dat uw pensioen omhoog gaat als het goed gaat met de beleggingen. Zit het tegen met de beleggingen, dan kan het ook omlaag. Ook rentewijzigingen en levensverwachting kunnen invloed hebben op de hoogte van uw pensioen. U krijgt uw pensioen voor de rest van uw leven, ook al wordt u 120 jaar.
Reserve
We beleggen voor iedereen die pensioen ontvangt minder risicovol dan voor degenen die nog geen pensioen krijgen. Zo zorgen we ervoor dat de kans dat pensioenen omlaaggaan heel klein is. Mochten we uw pensioen op enig moment moeten verlagen, dan hebben we een reserve om deze daling te voorkomen of te verkleinen. Op dit moment is de reserve helemaal gevuld. Daarom is op dit moment de kans op een verlaging heel klein.
Mee- of tegenvallers spreiden we
Om grote aanpassingen van uw pensioen van jaar op jaar te voorkomen, verwerken we alle financiële mee- of tegenvallers in kleinere stapjes in uw pensioen. Dit doen wij gespreid over drie jaar. Als de pensioenen omhooggaan, doen we dat in stappen. In het eerste jaar gaat het pensioen omhoog met een derde van het totale percentage. Het geld voor de rest van de verhogingen zetten we apart in een ‘spreidingsvermogen’. In de jaren daarna gebruiken we dit geld om de pensioenen stap voor stap te verhogen. Kunnen we een verlaging niet opvangen met de reserve en moeten de pensioenen omlaag? Dan verlagen we de pensioenen ook stap voor stap, verdeeld over meerdere jaren.
Lees meer over wat we doen met het resultaat van de beleggingen.